Haber

AB Komisyonu: Avrupa, son 3 yılda en zorlu zorluklarla karşı karşıya kaldı

Avrupa Birliği (AB) Komitesi Lideri Ursula von der Leyen, Avrupa’nın son 3 yılın en zorlu sınavlarıyla yüzleşmek zorunda kaldığını söyledi.

Von der Leyen, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Palermo Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin yeni akademik yılının açılışına katıldı.

Avrupa’nın en karanlık dönemde gücünü kendi birliğinden bulduğunu belirten Von der Leyen, “Son 3 yılda yaşanan zorluklar, Avrupa’nın yüzleşmek zorunda olduğu en zorlu sınavlardır. Önce pandemi ve ekonomik yansımaları, ardından savaş ve artan hayat pahalılığı… “Krizler bize bir şeyler öğretti. Avrupalıların kaderlerinin iç içe olduğunu öğrendik.” dedi.

Von der Leyen, Sicilya adasının karşı karşıya olduğu sistematik olmayan göç konusuna da değinerek, “Avrupa düzeyinde işbirliği yapmalıyız. İnsan kaçakçılarıyla mücadele etmeli, ortak ülkelerle diyalog kurmalı ve geri dönüş sürecinde işbirliği yapmalıyız. kalma hakkı olmayanlar. Avrupa, dayanışmasını tüm üye devletlere ve yerel topluluklara yayıyor.” Göç ve sığınmayla ilgili yeni anlaşmayı bu ruhla önerdik. Göç sorununa Avrupalı ​​bir çözüm bulmak mümkündür.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu