Haber

ABD Dışişleri Bakanlığı, İsrail askerleri tarafından öldürülen Filistinli bebek için başsağlığı diledi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel, 2 yaşındaki Filistinli bebek Muhammed et-Tamimi’nin İsrail askerlerinin kurşunlarıyla ölmesinin acısının “hayal edilemez” olduğunu belirterek, aileye başsağlığı diledi.

Patel, günlük basın toplantısında konuyla ilgili soruları yanıtladı.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail askerleri tarafından başından vurulan Tamimi bebeğinin ölümüyle ilgili soru üzerine Patel, “Eminim evlat kaybetmenin acısı tasavvur edilemez. Hayatını kaybeden bu çocuğun ailesine başsağlığı diliyoruz. trajik bir şekilde öldü.” söz konusu.

Sorumluların tespit edilip edilmediği sorulduğunda, Sözcü Yardımcısı, “Anladığımız kadarıyla, İsrail Savunma Kuvvetleri olayı soruşturuyor ve genellikle sivil kayıplarla sonuçlanan herhangi bir operasyonla ilgili acil bir soruşturma yürütüyor.” o cevapladı.

İsrailli yerleşimcilerin Filistin topraklarını işgalinin “iki devletli çözümün coğrafi uygulanabilirliğini baltaladığını” belirten Vedant Patel, bu durumun taraflar arasında tansiyonu artırdığını ve inancı daha da zedelediğini söyledi.

Patel, “Bu çatışmayı kalıcı olarak sona erdirmek için uzlaşmaya ve kalıcı barışa giden tek gerçekçi yolun taraflar arasında doğrudan müzakerelerden geçtiğini açıkça belirttik” dedi. şeklinde konuştu.

Ayrıca Patel, eski Pakistan Başbakanı İmran Han’ın devrilmesini desteklediğine dair iddiaların “gerçek dışı” olduğunu söyledi.

“Pakistan siyaseti, Pakistan halkının kendi anayasası ve yasalarının himayesinde karar vermesi ve sürdürmesi meselesidir. ABD, Pakistan ile uzun süredir devam eden işbirliğimize değer veriyor. Müreffeh ve demokratik bir Pakistan’ı her zaman ABD için kritik önemde gördük. çıkarlar,” dedi Sözcü Yardımcısı. terimleri kullandı.

cay-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu