Haber

Ağustos Ayı Karabük İl Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Karabük İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı Ahmet Sözen başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Sözen, 9 Temmuz’da şiddetli yağışların ardından Karabük’te sel felaketinin meydana geldiğini söyledi.

Sel sonrasında herhangi bir can kaybı yaşanmadığını ifade eden Sözen, bunun en büyük tesellisi olduğunu belirterek, “İl Özel İdaresi olarak toplam 150 personel ve 40 iş makinesi ile sorumluluk alanımızın her noktasına müdahalede bulunduk. Ekiplerimiz çalıştı. büyük bir özveri ve emekle çalışmalarına devam etmektedirler.” söz konusu.

Sözen, il genelinde 74 köyün selden etkilendiğini belirterek, 26 köy yolunun kapatıldığını sözlerine ekledi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın selden sonra Karabük’e geldiğini hatırlatan Sözen, “Öncelikle acil ihtiyaçlar için AFAD Başkanlığı’ndan Valiliğimize 10 milyon acil yardım fonu tahsis edildi, bunun 8 milyonu da AFAD Başkanlığı’na aktarıldı. İl Özel İdaremiz tarafından yapılan hasar tespit çalışmaları sonucunda 248 milyon 29 bin 429 lira tespit edildi.İlimizi ziyaret eden İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya, acil ihtiyaç kapsamında ilimize 118 milyon 850 bin lira tahsis etti. Bu bağlamda ilimize vermiş olduğu takviye için İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’ya teşekkür ediyorum.” terimleri kullandı.

bulanik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu