Haber

Al-Marri Korsanlıkla Mücadelenin Önemine Dikkat Çekti

Trendyol Süper Lig’in resmi yayıncısı Digiturk’ün Küme Lideri Rashed Al-Marri, korsan yayınlarla etkin çaba gösterilmesinin Türk futbol endüstrisinin sürdürülebilirliği ve gelişiminin sağlanması açısından büyük değer taşıdığını söyledi.

Digiturk Spor Küme Başkanı Rashed Al-MarriTrendyol Üstün Lig fikstür çekimleri sırasında yaptığı konuşmada, Türk futbolunun marka değerinin yükseltilmesi ve sürdürülebilir finansal büyümenin sağlanması için korsan yayınlarla aktif çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

beIN SPORTS’un 100’den fazla ülkede Türk futbolu yayını yaptığına dikkati çeken, El-Marri, Korsanlıkla mücadele etmeye ve fikri mülkiyet haklarını korumaya kararlıyız.”dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Korsan yayınlar, ligin marka değerinin büyük bir israfıdır ve tüm futbol ekonomisinin gelir kaybına neden olur. Ek olarak, korsanlık meşru yayıncıların pazar payını önemli ölçüde aşındırabilir. İzleyicileri yayın yapan kanallardan uzaklaştırarak reklam gelirlerini ve abonelik oranlarını olumsuz etkiler. Bu sadece yayıncıların finansal sürdürülebilirliklerini zayıflatmakla kalmıyor, aynı zamanda kaliteli programlara ve yeni spor haklarına yatırım yapma yeteneklerini de yok ediyor.

  Korsan yayınlar yayıncılara zarar verdiği gibi tüketiciler için de risk oluşturmaktadır. Yoksulluk akışı sağlayan web siteleri ve uygulamalar, izleyicileri kötü amaçlı yazılımlara, kötü amaçlı reklamlara maruz bırakabilir – her ikisi de izleyicinin kişisel bilgilerini riske atar – ve sonuç olarak düşük kaliteli içerik. Korsan yayıncılıktan elde edilen gelir kaybı, altyapı yatırımlarına, sporu toplumun geniş kesimlerine yayma girişimlerine ve tüm spor ekosistemine zarar vermektedir.

Bu nedenle, korsanlıkla mücadele için sıkı önlemler alınmaktadır; Mali kayıpların azaltılması, fikri mülkiyet haklarının korunması ve Türk yayıncılık piyasasının sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından büyük önem taşıyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

canakci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu