Haber

Aşk Evinde Taciz İddiası: Soruşturma Açıldı

E.Ç. Tezlerle taciz edildikleri iddia edildi Valilik idari soruşturma, savcılık soruşturma başlattı.

Bazı kızlar kurumdaki diğer işçiye E.Ç’nin kendilerini taciz ettiğini söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün sevgi evinde kalan kız çocukları, kurum çalışanı E.Ç.’nin eşliğinde Şanlıurfa ve Mardin gezisine katıldı. Gezi sırasında iddiaya göre bazı kızlar kurumun diğer çalışanına E.Ç. onları taciz etmişti.

Personel bunu kurum psikoloğuna da iletmiş. Psikolog, çocuklar ve E.Ç. Firma ile iletişime geçerek durumu kuruma bildirdi. Tunceli Valiliği soruşturma başlatarak olay tutanaklarını Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattı.

İdari soruşturma başlatan Tunceli Valiliği’nin iddiaları asılsız bulduğu ancak raporların adı geçen makamların durumu incelemesi için savcılığa gönderildiği belirtildi. Açıklamada, “İddiaların süreci konunun hassasiyetinden dolayı titizlikle takip edilmiş olup, söz konusu iddiaların tarafımıza ulaşması üzerine İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzce acil soruşturma başlatılmış ve savcılıkça psikolog atanmıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve Sağlık Müdürlüğümüz Uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları tarafından yapılan incelemeler sonucunda hazırlanan raporlarda tezlerin asılsız olduğu düşünülmekle birlikte konunun incelenmesi için adı geçen yetkililer Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.

Valiliğin raporları göndermesinin ardından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı adli soruşturma başlattı.

haber-sefaatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu