Haber

Bakan Özhaseki: Atık suların yeniden kullanımı yüzde 5,2’ye çıktı

Bakan Özhaseki: “Atık suların yeniden kullanımı yüzde 5,2’ye çıktı”

ANKARA Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, haziran ayının prestijiyle arıtılmış atıksu kullanım oranının tekrar yüzde 5,2’ye ulaştığını belirterek, “Atık suların yeniden kullanım oranını yüzde 5’e çıkarma hedefimizi tamamladık. yıl bitmeden 2023’ün sonunu belirledik.” dedi.

Küresel iklim değişikliğinden en fazla etkilenen doğal kaynaklardan biri olan su kaynaklarının korunması için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Bakanlık, kuraklık nedeniyle su kaynaklarının azalmasını göz önünde bulundurarak, yakın gelecekte ülkemizde su krizlerinin yaşanma olasılığını azaltmak için atık suların arıtılarak çeşitli alanlarda yeniden kullanılmasını sağlıyor.

Bakan Özhaseki, bu kapsamda sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Doğal kaynaklarımızın sürdürülebilirliğini sağlamak ve iklim değişikliğinin su kaynakları üzerindeki etkilerini azaltmak sorumluluğuyla, su kaynaklarının artırılması hedefimizi tamamladık. 2023 yılı sonu için belirlediğimiz atık suların yeniden kullanım oranını yıl bitmeden yüzde 5’e çıkardık.Haziran ayı itibari ile atık suyun yeniden kullanım oranını yüzde 5,2’ye çıkardık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu