Haber

Bütün işaretler onu gösteriyor! Akşener gitti, işte Six Tables’ın olası yeni ortağı

  • Haber7 – ÖZEL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6 Mart Pazartesi günü yapılacak 6 masalı toplantı öncesi Genel Yönetim Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi.

İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı kararını düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan Akşener, Altı Masa’dan çekildiğini açıkladı. Akşener, ABB Lideri Mansur Yavaş ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nu adaylığa çağırdı.

MASADA HDP’YE YER AÇILDI

İYİ Parti dışında Altı Tablo’daki tüm partiler HDP’ye ılımlı yaklaşıyor. Akşener’in ayrılma kararının ardından HDP’nin Altı Masa’ya katılmasının önündeki engel kalktı.

5 PARTİ LİDERİ HDP’YE İLİŞKİN

İYİ Parti dışında Altı Masa’daki diğer 5 parti lideri de HDP ile herhangi bir ittifaka sıcak bakıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP’ye yakınlaşmakta bir sakınca görmüyor.

____________________

KILIÇDAROĞLU’DAN SİYASİ HAREKETLER

Akşener’in açıklaması sırasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, SOL Parti ve Türkiye İşçi Partisi’ni (TİP) ziyaret etti.

SOL Parti Genel Merkezi’nde SOL Parti Genel Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşlenen’i ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile de bir araya geldi.

HDP’DEN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI KARARI

Akşener’in açıklamasının ardından HDP bu işareti güçlendiren bir hamle yaptı.

İYİ Parti’nin Altı Masa’dan ayrılmasının ardından HDP, yarın saat 14.00’te MYK’yı olağanüstü toplama kararı aldı.

AKŞENER: BİZ GİDİYORUZ ONLAR OTURUYOR

Eylül ayında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katılan Akşener, HDP ile ilgili soruya çarpıcı bir yanıt verdi.

Altay’ın ” HDP ile 6 kişilik masaya oturur musunuz?sorusuna yanıt veren Akşener, şöyle konuştu: Biz kalkarız, onlar oturur.dedi.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu