Haber

Depremzedeler için kurulmaya başlanan konteyner kentlerde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da bazı noktalarda depremzedeler için kurulmaya başlanan konteyner kentler için çalışmalar gece gündüz devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta Türkiye’yi sarsan ve 11 ili etkileyen 2 depremin ardından can kaybı 38 bini geçti. Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da evine giremeyen veya evi yıkılan vatandaşlar için çadır kentler kuruldu. Bazı yerlerde konteyner kentler kurulmaya başlandı.

İskenderun ilçesinde depremzedelerin yaşadığı çadır alanlarında gıda, banyo, tuvalet ve jeneratör takviyesi yapan İC İbrahim Çeçen Vakfı tarafından 1500 kişilik yeni konteyner kent kurulmaya başlandı. Kurulması gece gündüz çalışılan konteyner kentte aktivite alanı, oyun parkı, 5 bin kişiye hizmet verecek mutfak, çamaşır odası ve tüm kampı besleyecek jeneratör bulunacak. Arama kurtarma çalışmalarına da destek veren vakıf, depremzedelere farklı noktalarda 3 öğün sıcak yemek de veriyor.

IC İbrahim Çeçen Vakfı adına çalışmalar yürüten Burhan Keleş, “Vakıf olarak depremin olduğu ilk günden bu yana depremzedelere ulaşıyoruz. Şu anda bölgede 22 bin kişiye gıda ulaştırıyoruz. İskenderun’da ilk etapta 1500 kişilik barınak oluşturuyoruz.Bu alanda banyo var.Çocuklar için aktivite ve oyun parkı olacak.Mutfak ve çamaşır odası olacak.Yaşam alanımızı bir hafta içinde hayata geçireceğiz.Çalışmalar devam ediyor. Mersin Büyükeceli beldesinde 6 bin kişilik ikinci bir sığınakta şu anda çadır alanlarında kalan vatandaşlarımızın banyo ve tuvalet ihtiyaçları başta olmak üzere ihtiyaçları da analiz ediliyor.

haberedremit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu