Haber

Dilek İmamoğlu’ndan ‘zafer alameti’ açıklaması: ‘Olduğumuz gibi davranmadığımız için kaybediyoruz’

CHP’nin Van mitinginde yaptığı zafer işareti nedeniyle hedef gösterilen Dilek İmamoğlu, katıldığı YouTube programı Katarsis’te konuştu. İmamoğlu, “Bence kendimiz gibi davranmadığımız için kaybediyoruz, olduğumuz gibi davranmadığımız için kaybediyoruz” dedi.

“Sesimizi yükseltmemek için kendimizi bazı şeylerle sınırlıyoruz. Aslında kapalı kapılar ardında yaşadığımız için tüm gerçekleri kaybediyoruz. Yaptığım zafer işareti bir bütündür, birlikte başaracağız, bu çaba hepimizin emeğidir.” , bir başarı işaretidir.Yani evrensel olarak kabul edilmiş bir zafer işaretidir.Başka bir mana içermez.

Ne yaparsanız yapın, yaptığınız her şey mutlaka başka yerlere çekilecek çünkü siyaseti bu kadar biliyorlar. Bunu değiştirmeye çalışıyorsak neden onlar gibi davranalım? Daha şeffaf bir yönetim için geliyoruz, barışmak zorundayız. Aksi takdirde bedelini çocuklarımız ve onların çocukları ödeyecektir. Burası bizim ülkemiz, hiçbir yere gitmiyoruz. Çocuklarımız ve onların çocukları bu ülkede yaşayacak.”

Ne oldu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin seçim döneminde Van’da düzenlediği mitinge eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte katıldı. Mitingde kürsüye çıkan Dilek İmamoğlu, katılımcıları selamlarken zafer işareti yaptı. Galibiyet işareti yapan İmamoğlu golü gösterdi. Bir noktaya değinenlerden biri de eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ydu. Soylu, “Bu Kemal Bey Van’da miting düzenledi. Ekrem İmamoğlu da eşiyle mitinge katıldı. HDP bayrağını dalgalandırdılar. PKK’nın yaptığı zafer işaretini yaptılar. Meydanda 11 bin kişi vardı. 10 bin kişi Selo’ya özgürlük verdi’ diye bağırdı. (HABER MERKEZİ)

haber-karabaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu