Haber

Elazığ’da deprem sonrası başlatılan hasar tespit çalışmaları devam ediyor

Elazığ Valiliği tarafından, kenti de etkisi altına alan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hasar tespit çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kenti de etkisi altına alan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi, İl Özel İdaresi Genel Müdürlüğü teknik çalışanları tarafından 27 hasar meydana geldi. Sekreterlik, DSİ Bölge Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü ve AFAD İl Müdürlüğü. Tespit ekibinin hemen çalışmaya başladığı belirtildi.

Açıklamada, İl Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’ne verilen dilekçeler doğrultusunda başlatılan hasar tespit çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

“İkinci depremde ilimizde tahliye edilen bir bina yıkılarak enkazı kaldırıldı. Enkaz altında 1 polis memuru ve 1 sivil vatandaşa ait kalıntılar bulundu. Kent merkezinde acil durumda yıkılacak binalar kategorisinde belirlenen 5 bina ve 3 minarenin çalışmalarına devam edilirken, dün itibarıyla hasar tespit ekiplerince toplam 673 binanın hasar tespit çalışmaları tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu