Haber

Esad Rusya’ya gidiyor: Türkiye ile normalleşme gündemde

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın önümüzdeki hafta Rusya’yı ziyaret edeceği açıklandı. Esad’ın başkent Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi bekleniyor. Vedomosti gazetesi Esad’ın deprem hallerini, enerji ve finans konularını tartışacak. Putin ile görüşme ihtimalinin olduğu Moskova’ya gideceğini yazdı.

Habere göre toplantının ana gündem maddelerinden biri de Türkiye ile Suriye arasındaki ‘normalleşme’ süreci olacak.

ERDOĞAN’IN KATILIMI İLE ‘ÜÇLÜ ZİRVE’ OLUR MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Moskova’da ‘üçlü zirve’ yapılabileceği savunulurken, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Üyesi Erhan, Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Beşar’ın görüşme olasılığının yüksek olduğunu belirtti. 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimler öncesi Esad düşük. söylenmiş.

Erhan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan prensipte böyle bir toplantıya karşı değil ama yıkıcı depremler her şeyi değiştirdi. Cumhurbaşkanı’nın bütün programı değişti, haftanın üç gününü afet bölgesinde geçiriyor. Seçime 74 günden az kaldı, yani ben de yapmıyorum.” Esad’la fotoğraf bile çektirmenin bir yolu olacağını düşünmüyorum.”Seçimden sonra görüşme olacak sanırım” dedi.(DIŞ HABER)

basyayla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu