Teknoloji

Forza Horizon 5’in oyuncu sayısı artmaya devam ediyor: 30 milyon kullanıcı!

 
Playground Games tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından 2021 yılında yayınlanan açık dünya yarış oyunu Forza Horizon 5, yüksek oyuncu sayısına sahip olmaya devam ediyor. Oldukça olumlu tepkilerle çıkış yapan oyun, 1 Kasım’da Xbox Game Pass’e gelmeden önce rekor sayıda oyuncuya ulaşmayı başardı.
 
Forza Horizon 5’te oyuncu sayısı artmaya devam ediyor
 
 
 
Forza Horizon 5 ilk haftasında 10 milyon oyuncuya ulaştı ve her ay oyuncu sayısını artırmaya devam etti. Oyuncunun bu noktada 30 milyon oyuncuya ulaşması takımların yüzünü güldürdü.
 
Forza Horizon 5’in 10 milyondan 20 milyon oyuncuya büyümesinin yaklaşık yedi ay ve oradan 30 milyona ulaşmasının on bir ay sürdüğü bildirildi. Forza Horizon 5, oyuncu sayısının her geçen gün bir iki milyon artmasıyla bugüne kadarki en başarılı Xbox Games Studios projesi oldu.
 
30 milyon oyuncu sayısı Twitter’da “Idle Sloth” isimli bir kullanıcı tarafından açıklandı. Oyun içi skor tablosu üzerinden Forza Horizon 5’in bir kilometre taşını daha aşarak 30 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Bu kullanıcıların hepsinin aktif oyuncu olmadığını belirtmekte fayda var.
 
 

golyaka-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu