Haber

KAĞITHANE’DE PARK EDEN ARACA SİLAHLI SALDIRI

KAĞITHANE’de park halindeki lüks otomobile kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Araçta oturan bir kişi saldırıyı yara almadan atlatırken, seken kurşunlar çevredeki evlerin duvarlarına ve camlarına isabet etti.

Olay, dün saat 14.30 sıralarında Merkez Mahallesi Şafak Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir otomobille sokakta yürüyen iki kişi, içinde bir kişinin bulunduğu park halindeki lüks otomobilin önünde durdu. Yanına yaklaşan otomobili fark eden şahıs araçtan inerek kaçtı. Bu sırada diğer otomobilde bulunan kişiler camdan silahlarını çekerek lüks otomobile arka arkaya ateş açtı. Açılan ateş sonucu otomobilin camlarına 8 mermi isabet etti. Olayın ardından saldırganlar araçlarıyla kaçarak izlerini kaybetti. Baskında seken mermilerin bir kısmı otomobilin önündeki binanın duvarına, bir mermi de karşıdaki bir binanın 3. katındaki apartmanın camına isabet etti. Çift cam sayesinde merminin girmediği dairede böbrek hastalığı olan bir kişinin yaşadığı öğrenildi.

Sokak sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin incelemelerinin ardından araç çekiciye bindirilerek güvenlik otoparkına götürüldü. Polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı. Sokakta esnaf olan Fatih Koç, saldırı sırasında iş başında olduğunu belirterek, “Saat 2,2 sıralarında olan bir olaydı. Sokakta araç vardı. Otomatik tarama yapıldı. Silah. Kurşun izleri de orada. Biri karşı binanın camına isabet etti. Olay çok ciddi. “Hızlı gelişti, arabadan ateş ettiler. Çaresizce dükkanda saklanmak zorunda kaldık. Polis geldi, olay yeri inceleme ekipleri geldi, çalıştılar. Araçta bir kişinin olduğu belirtildi. Görünüşe göre yangın çıkınca arabadan inip aşağı koşmuş.”

Görüntü: ————————Olay yerinden görüntü-Sokaktan görünüm-Mermi duvar ve pencere pervazına kurşun isabeti-Kurşun izi yolun karşısındaki binanın penceresi- Fatih Koç söyleşisi

-Genel ve detaylar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu