Haber

MGM hava durumu haritasını paylaştı: Kar yağışı geliyor

Kurak geçen bir yılın ardından yurdun büyük bölümünde kar yağışı için geri sayım başladı. Meteoroloji’nin son uyarılarına göre Pazar gününden itibaren İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerini kar yağışı etkileyecek.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu’nun kuzeyi ve batısının çok bulutlu geçeceği varsayılıyor. Anadolu ve Bitlis çevreleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. . Yağışların Doğu Marmara ve Batı Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK:Hava sıcaklıklarının ülkenin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂR:Perşembe öğleden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

CUMA GÜNÜ YAYIN NASIL OLACAK?

Cuma günü ülkenin batı kesimlerinde sıcaklığın mevsim normallerinde olması beklenirken, doğu illerinde yağışın etkisi görülecek.

CUMARTESİ GÜNÜ YAĞMURLAR BATIYA KAYACAK

Cumartesi günü ise kuvvetli yağışların Marmara, Ege, Akdeniz, Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olması bekleniyor.

KAR GELİYOR

Pazar gününden itibaren İç Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu’da kar yağışının karla karışık yağmur şeklinde görülmesi, sıcaklıkların ise 10 derece düşmesi bekleniyor.

ikizderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu