Haber

Muratpşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde Yeni Sezon Başlıyor

Muratpşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde yeni bir dönem başlıyor. Kültür merkezi, Eylül ayında 2 konser, 3 stand-up gösterisi ve tiyatro, 1 söyleşi ve 12. Uluslararası Antalya Gitar Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde yeni sezon, piyanist, orkestra şefi ve besteci Murat Ömür Tuncer’in 9 Eylül Cumartesi günü vereceği ‘Evren Projesi’ konseriyle başlayacak. Projenin lansman konserinde Yasemin Mori, Onur Özdemir ve AGA-B solist olarak yer alacak. Kreatif yönetimi Cansu Köksal, imaj yönetimi ise Milimaudio tarafından üstlenilen Universe Projesi saat 20.00’de başlayacak.

Sezon, 12 Eylül Salı günü Türkan Şoray’da Vladimir Shulgin ve Medine Tugaseva’nın konseriyle devam edecek. 14 Eylül Perşembe günü Sergey Orlov stand-up gösterisiyle sahneye çıkacak. 15 Eylül Cuma günü sahnede kahkahalar devam edecek ve Seda Yüz, stand-up gösterisiyle Antalyalılarla buluşacak.

Yeni sezonun ilk tiyatro oyunu, Pınar Güntürkün’e 2022 Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘En Başarılı Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandıran ‘Herkes Kocama Benziyor’ olacak. Oyun, 16 Eylül Cumartesi günü sahnelenecek. Oyuncu kadrosunda Ferit Aktuğ, Giray Mert Özdenoğlu ve Sarp Bozkurt’un yer aldığı ‘Uygunsuz’ 19 Eylül’de sahnede olacak. 28 Eylül’de Erkan Karadeniz ve Tuğçe Karabayır’ın rol aldığı ‘Ruhum Öküzüm’ adlı tiyatro, 29 Eylül’de ise stand-up gösterisiyle Kemal Ayça, Türkan Şoray Kültür Merkezi sahnesine konuk olacak. Etkinlik biletleri Türkan Şoray Kültür Merkezi gişelerinden satın alınabilir.

Kültür Merkezi, bu yıl 21-23 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenecek 12. Uluslararası Antalya Gitar Festivali’ne de ev sahipliği yapacak. Muratpşa Belediyesi ve ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen festival, ücretsiz olarak izlenebiliyor. Antalya’nın Şarampol ilçesinden Berlin Kreuzberg’e kadar uzanan gelişiminin hikayesini anlatan ‘Burası Şampol Radyo’ kitabıyla tanınan Şükran Yiğit, ‘Okuyucu Muharrir Antalya’ etkinliği kapsamında eylül ayında Türkan Şoray’da olacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek söyleşi 26 Eylül Salı günü saat 13.30’da gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu