Ekonomi

Oto tamircilerinden araç sahiplerine kış bakımı uyarısı

Otomobil tamir ustaları, yaklaşan sert kış ayları öncesi sürücüleri araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı.

Yurt genelinde etkisini göstermeye başlayan soğuk hava ile birlikte Kahramanmaraş sanayi sitesinde oto bakım atölyeleri taşınmaya başladı.

Sürücülerin sorunsuz bir kış sezonu geçirmeleri için lastik, motor, antifriz ve akü gibi araç aksamlarını kontrol ettirmeleri gerektiğini vurgulayan tamirci ustaları, radyatördeki suyu antifriz ile değiştirmenin ve sıcaklığı yükseltmenin önemine vurgu yaptı. eksi 40 ve üzeri.

Kahramanmaraş sanayi oto tamir ustası Selahattin Keçe, “Kış muayenelerimiz genellikle akü ölçümü, antifriz ölçümü, yağ bakımı ve daha birçok kontrolleri gerektirmektedir. Bize gelen araçların bakımları sadece yağ ve filtre değişimleri değildir, ama aynı zamanda tüm akşamları kontrol ederek.”

Kışın antifriz ölçümünün değerine değinen Keçe, “Kışın antifriz ve akü ölçümü çok değerli. Kışın don olduğu zaman motordaki su donuyor. Ancak motor kısmındaki borular kırılıyor. Bu oluşumu önlemek için antifriz kullanımı çok değerlidir.Antifrizin kaynama noktası yüksek olduğu için de değerlidir. Aynı zamanda pil ölçümü de değerlidir çünkü kış aylarında elektrot seviyeleri düşer. Bu durumda aküler marş üretimini engeller. Bunun önüne geçmek için akü denetimini de yapmamız gerekiyor” dedi.

Ortalama kış bakım maliyetine de değinen Keçe, “Ortalama bir kış bakımının maliyeti bin TL ile 2 bin 500 TL arasında ve kullanılan ekipmanların kalitesine göre değişiyor. Bu maliyetler aracın durumuna göre artıp azalabiliyor. aynı anda araba.” – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu