Haber

Rusya: Dini görüşlere saygı bir seçenek değil zorunluluktur

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zakharova, dini görüşlere saygı gösterilmesinin “zorunlu” olduğunu belirtti.

Zaharova, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in İsveç’teki Kur’an-ı Kerim’in yakılması ve protestolarla ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

Zaharova, hoşgörüsüzlüğe ve ayrımcılığa karşı direnmekten uluslararası toplumun sorumlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Uluslararası belgelerde ifade özgürlüğü hakkı, Müslümanlar için Kur’an-ı Kerim’in yakılması başta olmak üzere herhangi bir din veya dini uygulama hakkında eleştirel ve aşağılayıcı sözlerin kullanılmasını içermez. Dini görüşlere saygı bir seçenek değil, bir zorunluluktur. Stoltenberg nedenini bilmiyor: “Çünkü Batı, eğitimsiz insanları Avrupa’nın kilit noktalarına atıyor. Bunları yönetmek kolaydır. Pek çok Avrupalı ​​manipüle ediliyor. Anglo-Sakson kontrolündeki ülkeler herkesi var olmayan cinsiyetleri tanımaya zorluyorsa, milyonlarca insanın kutsal saydığı şeylere saygı duymaları gerekiyor.”

Stoltenberg’in açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg bugün yaptığı açıklamada, “İsveç’in başkentinde Kur’an-ı Kerim’in yakılması ve diğer olaylara İsveç hükümeti hızla sert tepki gösterdi ve bunları kınadı. Ancak ifade özgürlüğü İsveç’te ve diğer tüm NATO’da değerli bir bedeldir. Bu nedenle, bu tür ahlaksız eylemler otomatik olarak yasa dışı değildir.” Sözlerini kullandı.

ahmetlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu