Haber

Temiz çevre, temiz Nilüfer

Temiz bir şehir için çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi, her hafta bir mahallede detaylı temizlik çalışması yapacak. Geçen hafta 100. Yıl Mahallesi’nde başlayan çalışmalar bu hafta Kültür Mahallesi ile devam etti.

Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile Nilüfer merkezde 42 mahallede detaylı temizlik çalışması yapılacak. Kullanılmayan eşya atıkları, budama atıkları, tadilat atıkları, kaldırımlardaki yabani otlar mahalle genelinde toplanacak; Cadde ve sokak temizliği yapılacak. Ayrıca yoğun bölgelerde konteyner yıkama ve çöp toplama çalışmalarına da devam edilecek.

100. Yıl Mahallesi’nde başlayan temizlik çalışmaları, Pazar günü de Kültür Mahallesi’nde devam etti. Çalışmalarda 1 adet iş makinesi, 2 adet kamyon, 2 adet çöp grubu aracı, 2 adet elektrik süpürgesi, 1 adet konteyner yıkama aracı, 1 adet budama aleti kullanılmıştır. Park Bahçeler Müdürlüğü’nden 50 işçi ve 4 eş hazır bulundu.

Çalışmaları güçlendirmek için Kültür Mahallesi’ne gelen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, çalışanlara başarılar diledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Fazilet, sahada incelemelerde de bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sehitkamilajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu