Haber

Ümraniye Belediyesi, kentsel dönüşüm için başvuranlara 62 milyon lira kira desteği verdi

Ümraniye Belediyesi, kentsel dönüşüm kapsamında ilçedeki konutlarını son 4 yılda yenileyen vatandaşlara toplam 62 milyon liralık kira yardımı sağladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne başvuranların uzlaşmaya varması halinde uygulanacak olan 9 etap ile bina yenilenirken, kira ek ödemesi de yapılacak.

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında, Ümraniye’deki konutları son 4 yılda kentsel dönüşüm geçirenlere toplam 62 milyon 260 bin lira kira ve taşınma yardımı sağlandı.

İlçe genelinde hem özel hem de kamu projeleri kapsamında 9 bin 324 yapı ve 34 bin 890 bağımsız birim kentsel dönüşüm çalışmalarına dahil edildi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, binalarını kentsel dönüşüme sokacak vatandaşlardan mal hesabı yapmamalarını isteyerek, “İşimizi yetkiliyle birlikte, tekniğine uygun, güvene dayalı, bir an önce yapalım. Yani artık ‘ağabeyimle, amcamla, babamla, komşumla anlaşamadım’ değil, ada bazlı dönüşümlerde, gelin birleşelim lütfen, deprem öldürmez bina öldürür, siz etmezseniz. iyi bir bina olsun, sağlıklı bir bina ve düzgün yapılıp kontrollü bir bina olsun, deprem öldürür. 1.5 dakikada malın önemli olmadığını anladık. O yüzden lütfen canımız çok daha değerli.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu