Ekonomi

Yeniden yapılanma bekleyen 3 mahalle için bilgilendirme toplantısı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün liderliğinde 1989 yılından bu yana yapılmayan imar planı çalışmalarının 1/1000 ölçekli planlarının Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçirilmesi sürüyor. toplantı yapıldı. Toplantıda bölgeyi ilgilendiren kentsel dönüşüm alanının mevcut durum analizi mahalle sakinlerine detaylı bir şekilde anlatıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre ilçesi Fatih, Hafsa Sultan ve Yeni Mahalle mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm alanının mevcut durum analizi ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Halit Görgülü Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ünsel Gökçe, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.

Dönüşümü hızlandıracak bir planlama modeli

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesi iş birliğiyle Manisa’nın henüz tamamlanmamış imar planı çalışmalarında önemli mesafe kat ettiklerini söyledi. Yeni Mahalle, Fatih ve Hafsa Sultan Mahallelerinin uzun yıllardır bu çalışmayı beklediklerini bildiklerini belirten Yalçınkaya, toplantıyı dedikoduların önüne geçmek ve mahalleliyi doğru bilgilendirmek amacıyla düzenlediklerini söyledi. Yalçınkaya, “Bu dayanıksız, eski ve dönüştürülemez yapıların dönüşümünü hızlandıracak bir planlama modeli ile hareket ettik. Bu konuda gerekli teknik detayları size arkadaşlarımız verecek. Hepinize katılımınız için teşekkür ederiz.”

Vatandaşların soruları yanıtlandı

Genel Sekreter Yalçınkaya’nın konuşmasının ardından Hafsa Sultan Mahallesi Muhtarı Zuhal Güneş, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne yürütülen çalışmaların son durumu hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen toplantı için teşekkür etti. Daha sonra ilgili teknik ekipler ve Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından Yeni Mahalle, Fatih ve Hafsa Sultan Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm alanının durum analizi ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı çalışmaları hakkında mahalle sakinlerine teknik bilgiler verildi. İmar ve Kentleşme. Toplantının son bölümünde mahalle sakinlerinin konuya ilişkin soruları da yanıtlandı. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu