Haber

Davutoğlu’nun 6’lı yönetim modeliyle ilgili sözlerine AK Parti’den tepki Tablo: Sivil darbe hazırlığının itirafı

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir programda altı masalı yönetim modeliyle ilgili olarak, “Cumhurbaşkanı ister içeride, ister dışarıda olsun, doğrudan karar süreçlerinde Cumhurbaşkanlarının imza yetkisi olacak. Her stratejik kararda imza yetkisi olacak. Başkan kadar.”

AK Parti’den “DARBE” suçlaması

Davutoğlu’nun bu sözleri üzerine AK Parti yönetiminden 6 masaya “darbe” suçlaması geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Milletin seçmediği insanların seçilmiş bir cumhurbaşkanını etkisiz hale getirmesi darbedir” ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ

“YÜZDE 0.1’LE TÜRKİYE’Yİ İKİ DUDAK ARASINA YÖNETMEK İSTİYORLAR”

“Altı masanın liderleri belli ki demokrasiden muaf, oligarşik bir yapının hayalini kuruyor” ifadesini kullanan Dağ, “Yüzde 50+1 oyla seçilen Cumhurbaşkanımızın meşruiyetini sorgulayanlar, Türkiye’yi yüzde 0,1’in ağzından kınıyorum.” .

“Anayasanın çiğneneceğinin itirafıdır”

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Dağ, “Bu açıklama aynı zamanda anayasanın çiğneneceğinin ve ‘sivil darbe hazırlığı’ hazırlandığının da itirafıdır. Milletin seçmediği kişilerin etkisiz hale getirmesi darbedir. seçilmiş bir cumhurbaşkanı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu