Haber

Yaşadığını kanıtlamaya çalışırken depremde ölü olarak kaydedildi

Osmaniye’de KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin ardından hayatını kaybettiği kaydedilen Halil Yılmaz (48), yaşadığını kanıtlamaya çalışıyor. AFAD, seçimlerde oy kullanamayan, ilaç alamayan ve sigortasını ödeyemeyen Yılmaz’ın eşine 100 bin lira nakdi yardımda bulundu. Çabuk parayı iade ettiğini söyleyen Yılmaz, “Filmlerde böyle şeyler olur sanmıştık, maalesef bizim başımıza geldi” dedi.

Toprakkale ilçesinde seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlayan 4 çocuk babası Halil Yılmaz’ın deprem sonrası hayatını kaybettiği kayıtlara geçti. Yılmaz, e-Devlet hesabına girmeye çalışınca gerçeği öğrendi. Hesabına giremeyen Yılmaz, İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne gittiğinde kayıtlarda ölü göründüğünü öğrendi. Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde meydana gelen depremde aynı isimli 10 kişinin hayatını kaybettiğini öğrenen Yılmaz, yanlışlığın düzeltilmesi için 12 Nisan’da Nüfus Müdürlüğü ve Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdi. Bu süreçte AFAD, Yılmaz’ın eşinin banka hesabına 100 bin lira nakit ‘ölüm’ yardımı yaptı. Yaşadığı mağduriyetler nedeniyle seçimlerde oy kullanamayan, ilaç alamayan, sigortasını ödeyemeyen Yılmaz, şimdi de yaşadığını kanıtlamaya çalışıyor.

Halil Yılmaz, bugüne kadar bir sonuç alamadığını belirterek, “e-Devlet’e girmeye çalıştım giremedim. Şifreyi yanlış girdim sandım, tekrar denedim. Nüfusa gidince gerçek ortaya çıktı. Müdürlük Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde benimle aynı isimde 10 kişi depremde hayatını kaybetti İl dışına çıkmak zorundayım yolda bir sapma var derdimi anlatmaya çalışıyorum merhum can can araba kullanıp kullanmamak Nüfus Müdürlüğü savcılık soruşturması bitene kadar süreksiz belge verdi bu belgeden endişemi dile getirmeye çalışıyorum bitmeyen yetimlerin hakkı var AFAD’dan gönderilen parayı hemen iade ettim sonra ben Depremde Toprakkale’deki evimdeydi. Filmlerde böyle bir şey olur zannettik. Maalesef bizim başımıza geldi. Gerçekten trajikomik bir olay yaşadım. Bir an önce mağduriyetimin giderilmesini istiyorum” dedi. .

Halil Yılmaz, eski günlerine döneceği günleri sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

iyidere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu