Yaşam

ABD’nin kuzeydoğusunda ‘tehlikeli donma sıcaklıkları’ hüküm sürüyor

Amerika Birleşik Devletleri‘nin kuzeydoğusunda ‘tehlikeli derecede donma sıcaklıkları’ hüküm sürdü.

Ulusal Hava Servisi (NWS) “tehlikeli derecede soğuk”Cumartesi akşamına kadar devam edeceğini açıkladı.

Başta Maine, New Hampshire, New York ve New Jersey olmak üzere ülkenin kuzeydoğu bölgelerinde hava sıcaklıklarının ortalamanın 10 ila 30 derece altında olacağını belirten NWS, kuvvetli rüzgarların elektrik kesintilerine ve maddi hasara neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

“New Hampshire’daki Washington Dağı’ndaki bir gözlemevinde -108 derece Fahrenheit (-78 Santigrat) rüzgar soğutma indeksi ile ülkede şimdiye kadar kaydedilen en soğuk, şiddetli rüzgarların dondurucu sıcaklıklarla birlikte hüküm sürdüğü.” rüzgar soğuğuRekorun kırıldığı belirtildi.

NWS verilerine göre bölgede hava sıcaklığı -46 Fahrenheit (-43 Santigrat) dereceye ulaşırken, saatte 97 mil (156 kilometre) hızla esen rüzgarlar hakim.

Başkent Washington’da bugün sabah saatlerinde hava sıcaklığı 15 derece Fahrenheit’e (-9 Santigrat) düşerken, New York’ta termometreler 4 Fahrenheit (-16 Santigrat) gösterdi. New York’ta hissedilen hava sıcaklığı -8 Fahrenheit (-22 Santigrat) dereceye kadar indi.

Ülkede soğuk hava nedeniyle uçuşlarda da gecikmeler yaşanıyor.

Amerikan uçuş sitesi Flightaware’e göre bugün ABD’de iç ve dış hatlarda toplam 194 uçuş iptal edildi, 1946 uçuşta da gecikme yaşandı. Soğuk hava nedeniyle Cuma günü Boston ve Worcester, Massachusetts’te okullar tatil edildi. Hava sıcaklıklarının yarın prestijle yükselmesi bekleniyor.

bayramorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu