Haber

Enkaza bırakılan ‘Çitos’ için arama kurtarma çalışması

HATAY’da 10 katlı binanın enkazı arasında kalan ‘Çitos’ isimli kediyi kurtarmak için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Enkazdan cihazla nabzı alan ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Hatay’ın Antakya ilçesindeki 11 katlı Atilla Eren Apartmanı Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yıkıldı. Harun ve Sinem Kılıç’ın ‘Çitos’ isimli kedileri de enkaz altında kaldı. Harun Kılıç’ın annesi ‘Çitos’un enkazda olduğunu fark ederek defalarca dışarı çıkması için seslendi. Ancak ‘Çitos’ enkazdan çıkmadı, içeri girdi. Kedinin ölmediğini düşünen ailenin ihbarı üzerine enkazda arama kurtarma çalışması başlatıldı. Enkazını sismik akustik dinleme cihazı ile dinleyen ekipler, nabzını alınca termal kamerayı devreye soktu. Ekiplerin enkazla ilgili çalışmaları devam ediyor.

CHRISTIAN ATSU VE TANER SAVUT’UN KAPLANMIŞ KONUTU ÜZERİNDE ÇALIŞMA

Öte yandan, Atilla Eren Apartmanı’nın hemen yanında yer alan ve enkazda Hataysporlu futbolcu Christian Atsu ile spor yöneticisi Taner Savut’un bulunduğu Rönesans Rezidansı’nın enkazında ise çalışmalar sürüyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda artık ikisine de ulaşılamamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu